Elcon Medical Instruments

1977’den beri Almanya’da yüksek kaliteli cerrahi aletler üretmektedir.

ELCON Hakkında

Bundan tam 40 yıl önce 1977 yılında H.R. Jakobi bir rüyasını gerçekleştirdi. Tıp teknolojisinde yıllarca yönetici olarak çalıştıktan sonra vizyon sahibi bir grup uzmanla birlikte kendi şirketini kurdu. Tuttlingen’ deki cerrahi alet zanaatının ilerlemesine paralel olarak şirket istikrarlı bir şekilde büyüdü. 2004 yılında oğlu Thomas Jakobi gelişmekte olan işi devraldı. Üç yıl sonra diğer bir uzman olan Holger Lücke ona ikinci bir yönetici olarak katıldı.

Elcon Medical Instruments şirketi sektörde yer alan yaklaşık 400 yerel firma arasında uzun zamandan beri bir isim yaptı. Tuttlingen’in medikal küme bölgesinde yerleşik ve ileriyi hedefleyen bir şirket olarak 150 yılı aşkın geliştirme ve gelenekten edindiği uzmanlık ve bilgi birikimini birleştirmeyi başardı. Elbette bu “Şifa bıçakları şehri” olarak anılan bu bölgenin tıbbi teknoloji endüstrisinde küresel bir merkez olarak bilinmesine şaşırmamak gerekir.

ELCON cerrahi aletleri, dünya çapında özenle seçilmiş distribütörlerden oluşan küresel bir ağ aracılığıyla pazarlanmaktadır. Diğer yandan hastane proje yönetimindeki 40 yıllık bu eşsiz deneyime dayanarak, kapsamlı ürün yelpazesi 2007 yılında daha da genişlemiştir. Bu tarihten itibaren endoskopi alanında artroskopi, laparoskopi, üroloji ve jinekoloji alanlarıyla portföyümüze entegre edilmiş oldu.

ELCON sahip olduğu tüm bu avantajlar ve rekabetçi yapısı sayesinde dünya çapındaki müşterilerine önemli faydalar sağlıyor.